Ładowanie Wydarzenia
  • To event minęło.

Nik Bartsch (CH) – koncert

13 lipca 2019 godz: 20:00 - 22:00 Dom Ludowy 60PLN

Termin: 13 lipca / godzina 20:00

Miejsce: Dom Ludowy w Supraślu

Bilety: 60 PLN

Nik Bartsch (CH) – Piano solo

Nik Bartsch – fortepian, instrumenty perkusyjne

„Ritual groove music, tytuł mojej pierwszej płyty, wskazuje na fundamentalne koncepcje mojego myślenia muzycznego. Muzyka wykazuje bliskość architekturze, jako zorganizowana przestrzeń i podlega również zasadom powtarzania i redukcji. Można wejść do muzyki, zamieszkałej jak pokój. To poruszanie się naprzód i przekształcanie poprzez obsesyjne ruchy okrężne, superpozycja różnych mierników i mikrorozkładów. Uwaga słuchaczy jest ukierunkowane na minimalne wariacje i frazowanie.

Moja muzyka rodzi się nie z tradycji narodowej lub stylistycznej, ale z uniwersalnego brzmienia miast. To miasto w swojej huczącej różnorodności wymaga umiejętności skupienia się i skoncentrowania na tym, co niezbędne: mierzyć swoje działania, milczeć we właściwym miejscu. Ta muzyka czerpie energię z napięcia między precyzją kompozycyjną a samoobroną improwizacji.

Z ograniczenia wynika wolność. Ekstaza przez ascezę.”

Nik Bartsch

 

Nik Bartsch – pianista, kompozytor, producent muzyczny. Wszechstronnie wykształcony artysta muzyk, również studiował filozofię, muzykologię i językoznawstwo. O końca lat 90-tych konsekwentnie realizuje swoją koncepcję muzyki, przez krytykę zwaną Zen funk. Jest laureatem niezliczonej ilości nagród muzycznych, m.in. Swiss Music Prize w 2015r. Od 2006 roku nagrywa dla prestiżowej niemieckiej wytwórni ECM.

Szczegóły

Data:
13 lipca 2019
Czas:
20:00 - 22:00
Koszt:
60PLN
Wydarzenie Category:

Miejsce

Dom Ludowy
Top

Login


Create an Account!
Forgot Password?
Registration is disabled.

Want to Login?

Forgot Password?